Popularność start’upów rośnie w szybkim tempie. Dlaczego? Ponieważ to łatwy model biznesowy, który pozwala pozyskać nowy rynek na konkretny produkt. Startupy mogą szybko osiągnąć światowy sukces i stać się wielkimi firmami, jednak należy wiedzieć, jakie działania podjąć, aby tak się stało. Sprawdź, jak założyć startup – w taki sposób, aby odniósł sukces!

Co to jest startup?

To model biznesowy jest idealny dla każdego, kto ma pomysł na własną firmę i nie boi się wprowadzić go w życie. Kapitał początkowy nie jest wymagany, a ogromny profit stanowi dostępność wiedzy oraz wsparcie ekspertów.

Teoretycznie możesz więc zrealizować każdy projekt. A co z praktyką? Start’up daje Ci możliwości, jednak to Ty musisz wiedzieć, jak je optymalnie wykorzystać.

Jak założyć startup i osiągnąć sukces?

Nie dostaniesz tutaj tradycyjnej recepty na sukces start’upa, która brzmi: liczy się innowacyjny pomysł. Owszem, pomysł ma znaczenie, pozwala się wyróżnić. Jednak to Ty kierujesz swoją firmą. Kieruj nią mądrze.

Jak założyć startup od strony technicznej:

  • Znajdź pomysł i przygotuj biznesplan.
  • Wykonaj analizę SWOT. Możesz skorzystać z pomocy doradcy biznesowego.
  • Ustal, skąd weźmiesz środki na rozpoczęcie działalności – na szczęście tu potrzebny jest niewielki kapitał.
  • Oblicz i dokładnie przeanalizuj sposób uzyskiwania dochodów.
  • Jak założyć startup – w jakiej formie? Można to zrobić w formie: jednoosobowej działalności gospodarczej, spółki cywilnej, jednej z kilku spółek prawa handlowego.

Jeśli startujesz z tradycyjnym pomysłem, któremu daleko do innowacyjności, zadbaj o to, by przedstawić go w wyjątkowy sposób. Wykreuj nowoczesny wizerunek. Określ grupę docelową. Targetuj przekaz. Brzmi tajemniczo? Po prostu określ cel i kieruj ofertę do konkretnych odbiorców. Zastosuj techniki sprzedażowe i przedsprzedażowe.

Postaw na marketing, stwórz strategię. Jeśli sam nie wiesz do czego dążysz, w jaki sposób chcesz to coś osiągnąć? Produkt czy usługa muszą zaspokajać konkretne potrzeby. Spraw, by Klient je odczuł. Pokaż problem. Co dalej? Ty jesteś receptą! Twoja firma dostarcza idealne rozwiązanie! Zaprezentuj to Światu!

Współpracuj! Czy wiesz, że 1 na 3 start’upy ściśle współpracuje z innymi firmami lub korporacjami? To gwarancja stałych zleceń i mocna rekomendacja na przyszłość. Szukaj, myśl, próbuj! I najważniejsze: nie poddawaj się! Walcz i pracuj nad rozwiązaniami – m.in. poprzez przeprowadzanie audytu w małej firmie, jaką w końcu jest startup. Stwórz mocne podstawy, bo najwyższa jakość to cel sam w sobie.